godlo

szyszka

Technikum Leśne w Zagnańsku piąte w województwie świętokrzyskim

Technikum Leśne w Zagnańsku w rankingu szkół ponadgimnazjalnych przeprowadzonym przez miesięcznik „Perspektywy” i „Rzeczpospolitą” zajęło piąte miejsce pośród wszystkich techników w województwie świętokrzyskim.

 

W rankingu szkół przeprowadzonym już po raz trzynasty, pierwszy raz osobno były oceniane licea i technika, poszerzono również kryteria oceniania szkół, o pozycji na liście rankingowej decydowały sukcesy olimpijczyków, wyniki matur z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matur z przedmiotów zawodowych oraz ocena szkoły przez nauczycieli akademickich. Dzięki temu szkoły oceniane są wszechstronnie.

Wśród szkół leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska zajmujemy 5 miejsce:

  • Technikum Leśne w Biłgoraju – 66 miejsce,
  • Technikum Leśne w Warcinie – 115 miejsce,
  • Technikum Leśne w Lesku – 149 miejsce,
  • Technikum Leśne w Tucholi – 160 miejsce,
  • Technikum Leśne w Zagnańsku – 161 miejsce,
  • Technikum Leśne w Miliczu – 191 miejsce

Piąte miejsce wśród techników w naszym województwie potwierdza wysoką jakość kształcenia oraz dobre przygotowanie do egzaminów maturalnych w naszej szkole. Jest to sukces i jednocześnie poważne wyzwanie zarówno dla uczniów , jak i nauczycieli. Oznacza ciężką pracę ubiegłorocznych absolwentów i nauczycieli. Liczymy, że maturzyści w roku 2011 również staną na wysokości zadania i będą walczyli o jeszcze wyższe miejsce w rankingu.

wstecz