godlo

szyszka

III Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych Ministra Środowiska

W dniach 11-13 czerwca 2010 roku odbyło się już III Forum Samorządów Uczniowskich. Tym razem przedstawicieli szkół leśnych gościła młodzież z Goraja. 

Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku reprezentowali Magdalena Koperek, Maria Zapała oraz Grzegorz Zając wraz z opiekunami Marzeną Błaut (opiekunem SU) oraz pedagogiem szkolnym Łukaszem Ubożakiem.

Do Goraja przybyli przedstawiciele szkół leśnych z Biłgoraju, Brynka, Białowieży, Goraja, Milicza, Starościna.

W Goraju mieszkaliśmy w przepięknym zabytkowym zamku, którego historię przedstawił nam kierownik internatu. Po zakwaterowaniu udaliśmy się na spacer do zagrody dzików, gdzie trenowane są na polowania psy myśliwskie. Następnego dnia zwiedziliśmy obiekty szkolne, a później w Nadleśnictwie Potrzebowice dowiedzieliśmy się od zastępcy nadleśniczego o pożarach lasu, które nastąpiły w czerwcu i sierpniu 1992 roku, po czym mieliśmy możliwość obejrzeć zagospodarowane pożarzyska.

Po południu odbyła się konferencja, podczas której uczniowie rozmawiali o ważnych kwestiach Samorządu Uczniowskiego spotkanie prowadzeniu dokumentacji, pozyskiwaniu funduszy na potrzeby działania Samorządu. Po długiej pracy nagroda – wspaniała zabawa przy ognisku.

A następne spotkanie w Brynku!

wstecz