godlo

szyszka

V Forum Humanistów Szkół Leśnych w Zagnańsku

W dniach 12-14 marca 2014 r. humaniści ze Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska mieli swoje święto. Jak co roku w Zagnańsku odbyło się V Forum Humanistów Szkół Leśnych. Przybyli do nas Goście z Techników Leśnych w Białowieży, Biłgoraju, Brynku, Goraju, Miliczu, Lesku, Rogozińcu i w Starościnie.

 

W tym roku uczniowie rywalizowali podczas następujących konkursów:

  • Konkurs teatralny „Bawimy się w teatr” – scenki z dzieł Aleksandra Fredry. Uczniowie przed przyjazdem na Forum przygotowywali wybrane scenki (np. fragmenty komedii, wiersze), a w czasie konkursu wykazali się niezwykłą pomysłowością, profesjonalizmem i prawdziwym talentem aktorskim. Jury konkursu musiało przyznać równorzędne trzy miejsca trzecie, ponieważ poziom był bardzo wyrównany.
  • Konkurs Wiedzy o Życiu i Twórczości Juliana Tuwima - Rok 2013 był rokiem poświęconym Julianowi Tuwimowi. Podczas Forum uczestnicy konkursu pt: „Życie i twórczość Juliana Tuwima” zaskakiwali znajomością ciekawostek z życia artysty oraz interpretacją doskonałej poezji mistrza słowa. W tym konkursie również nie obyło się bez niespodzianek, po czterech dogrywkach jury zadecydowało o przyznaniu dwóch miejsc pierwszych!
  • Multimedialny Konkurs Językowy - rozwiązując test, uczestnicy konkursu wykazali się znajomością frazeologizmów, a także rozumieniem i poprawnym stosowaniem wyrazów obcego pochodzenia.

Zaproszeni Goście poznawali również region świętokrzyski. W tym roku zwiedzali Jaskinię „Raj” oraz uczestniczyli w zajęciach w Centrum Geoedukacji w Kielcach, aby następnie obejrzeć Rezerwat Kadzielnia. Tradycyjnie jak co roku uczestnicy Forum odwiedzili również pradawnego Bartka, a tam wykonali pamiątkowe fotografie.

Niespodzianką dla uczniów naszej szkoły i dla zaproszonych gości był występ Piotra Resteckiego – gitarzysty, który zachwycił nas doskonałą techniką gry i otwartą, miłą postawą.

Na uroczystej gali podsumowującej V Forum Humanistów Szkół Leśnych laureaci otrzymali pamiątkowe statuetki, nagrody i dyplomy. Do gratulacji dołączył się także pan Szczepan Skorupski – Wójt Gminy Zagnańsk, a list gratulacyjny przesłała pani Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty. /MB/

wstecz