godlo

szyszka

Wizyta studyjna w Niemczech – maj 2010

W dniach od 16 do 22 maja 2010 roku już kolejny raz uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku odwiedzili zaprzyjaźnioną szkołę leśną w Morgenröthe – Rautenkranz w Niemczech. 

 

Mieli możliwość obejrzenia szkoły oraz Centrum Kształcenia Zawodowego Falkenstein. Prawdziwą atrakcją było wypróbowanie symulatora Harvestera oraz możliwość przebywania w kabinie Harvestera przy ścince drzewa. 

Organizator wyjazdu – p. Agnieszka Wilczyńska pominęła etap ćwiczeń na symulatorze i od razu wskoczyła do kabiny Harvestera. Uczniowie ZSL i ich opiekunowie przyglądali się konkursowi ekologiczno-leśnemu przygotowanemu przez szkołę Morgenröthe – Rautenkranz dla dzieci. 

Uczestnicy wyjazdu również aktywnie uczestniczyli w zajęciach w terenie, na przykład przy sadzeniu drzewek. Ponadto obserwowali działanie Ośrodka Edukacji Ekologicznej i Przyrodniczej Oberlauterbach.

Nie zabrakło czasu na spacer po prześlicznej starówce w Dreźnie oraz obejrzenie niezwykłego dzieła malarskiego w rotundzie „Panometer”, które imponuje nie tylko rozmiarem – 27 metrów wysokości, ale i formą, gdyż ukazana tam panorama Drezna XVIII wieku sprawia wrażenie 3d.

Uczestnikom wyjazdu pozostały niezwykłe wspomnienia, zdjęcia i atrakcyjne upominki – bardzo dobrej jakości noże myśliwskie.

wstecz