godlo

szyszka

Informacje o sekcji sygnalistów myśliwskich

W historii naszej szkoły wyróżniającymi się sygnalistami byli między innymi: Henryk Mąka, Robert Wielgopolan, Maciej Siembor, Krzysztof Bas, Tomasz Kuszewski, Paweł i Zbigniew Tkaczyk oraz Tomasz Molenda.

Obecnie koło Sygnalistów Myśliwskich skupia kilkunastu uczniów i co roku przybywa nowych członków – kilku z nich najbardziej aktywnych – bierze udział w różnego rodzaju konkursach odnosząc tam znaczne sukcesy. Poza tym, sygnaliści zapraszani są na różnego rodzaju uroczystości, np. swoje umiejętności prezentowali w czasie obchodów 115-lecia RDLP w Radomiu i 70-lecia PZŁ, w czasie obchodów 50-lecia koła łowieckiego „Rosochy” i wielu innych uroczystościach na terenie województwa świętokrzyskiego, a także w innych regionach kraju.

Z okazji 70-lecia PZŁ w 1993 roku instruktor do nauki gry sygnalistów łowieckich Jan Tokarz opracował sygnał pt. „Nuże na łowy świętokrzyskie” nawiązując do regionalnych przyśpiewek ludowych. Sygnał ten Wojewódzka Rada Łowiecka przyjęła jako sygnał myśliwych województwa świętokrzyskiego.

    

wstecz