godlo

szyszka

Muzyka i plastyka królowały w Chmielnickim Centrum Kultury

Uzdolniona muzycznie i plastycznie młodzież z dwunastu gimnazjów oraz trzech szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kieleckiego zaprezentowała swoje talenty podczas dorocznej imprezy – „Muzykalia” i „Plastykalia”, która odbyła się 21.11.2014 r. w Chmielnickim Centrum Kultury.

 „Wspaniale, że mamy w powiecie tyle muzycznych i plastycznych talentów” - mówił wicestarosta kielecki - Zenon Janus, otwierając przegląd. - Chciałbym podziękować wszystkim pedagogom i opiekunom, którzy dbają o to, by wyłuskiwać te nieoszlifowane diamenty.

Wicestarosta podkreślił, że „Plastykalia” i „Muzykalia” mają już czternastoletnią tradycję. Popisom wokalnym czterech zespołów oraz dziesięciu solistów towarzyszyła wystawa prac plastycznych i fotograficznych nadesłanych na konkurs „Chwilo trwaj, czyli niezwykłe zjawiska przyrodnicze wokół nas”.

Nagrodzeni, wyróżnieni:

 • Kategoria - prace plastyczne
  • SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
   • Wyróżnienie: Izabela Maciag (Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku).
 • Kategoria - prace fotograficzne:
  • SZKOŁY PONADGIMNAZJALNE:
   • I miejsce - Kacper Rybak (Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku),
   • Wyróżnienia: Piotr Kapuściński i Izabela Maciag (Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku).

Uczniowie pracowali pod kierunkiem wychowawców internatu: Izabeli Cholewińskiej i Andrzeja Gołdy.

W prezentacjach muzycznych naszą szkołę reprezentował zespół „Falcons” w składzie: Karolina Jarońska – wokal, Paweł Ględa – gitara, Piotr Król – perkusja. Zespół wykonał dwa utwory: „Po co więcej mi” z repertuaru zespołu „Crie” oraz piosenkę „Czarny chleb” z repertuaru zespołu „Strachy na Lachy”. Na scenie zadebiutował również uczeń klasy I Maciej Kołodziejczyk, który z akompaniamentem gitary zaprezentował dwa utwory z „krainy łagodności”: „Jak” oraz „Opadły mgły” z repertuaru Starego Dobrego Małżeństwa. Występy naszych reprezentantów spotkały się z gorącym przyjęciem przez widzów. Uczniów przygotowywał do występów kierownik internatu Bogusław Dziedzic.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Na koniec uczestnicy wzięli udział w słodkim poczęstunku przygotowanym przez organizatorów.

wstecz