godlo

szyszka

Wizyta czterolatków z Samorządowego Przedszkola nr 31 w Kielcach

Te sympatyczne roześmiane dzieciaki na zdjęciach to czterolatki z Samorządowego Przedszkola nr 31 w Kielcach. Odwiedziły naszą szkołę, aby od najmłodszych lat uczyć się o przyrodzie, o tym jak dbać o las, jak szanować i chronić środowisko.

Pani Irmina Wisłocka przeprowadziła wspaniałą lekcję w pracowni biologii leśnej, tłumacząc przedszkolakom, jak odżywiają się drzewa, czego potrzebują, aby zdrowo rosnąć. „Jeszcze nie widziałam tak aktywnych i zaangażowanych uczniów” – opowiadała pani profesor po lekcji.

Dzieciaki zachwycone były szkołą i otoczeniem, bardzo podobała im się również nasza sokolarnia, uczeń technikum Grzegorz Zając opowiedział im, jakie ptaki się tutaj znajdują i dlaczego trzeba się nimi opiekować. Odpowiadał też cierpliwie na mnóstwo pytań dręczących czterolatki.

Uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku bardzo poważnie traktują kwestię uświadamiania innych, już od przedszkola, że ochrona środowiska naturalnego jest naszym wspólnym obowiązkiem.

Lekcja ekologii na długo zostanie w pamięci uroczych przedszkolaków, a może wśród nich jest przyszły uczeń naszej szkoły, przyszły leśnik?

wstecz