godlo

szyszka

Zajęcia w sekcji strzeleckiej w roku szkolnym 2014/15

Od początku listopada 2013 roku w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku działa trenażer strzelecki oparty na amerykańskim programie Laser Shot.

Urządzenie składa się z komputera, rzutnika multimedialnego i kamery detekcyjnej. System wyposażony jest w replikę treningowej broni palnej (karabinek), która pozwala na prowadzenie treningów strzeleckich.

Zasadą działania multimedialnego trenażera strzeleckiego jest projekcja zadań strzeleckich, poprzez projektor multimedialny, na ekran. Trenażer pozwala na doskonalenie techniki strzeleckiej. Technika strzelecka to umiejętność szybkiego i celnego strzelania. Można wybrać kilka programów strzelania, tj.:

  • White Tail - jeleń,
  • Turkey Hunt - indyk,
  • Wild Boar - Dzik,
  • African Safari Hunt - polowanie na bawoła,
  • Peed Trap 2 - rzutki sportowe.

Jeśli ktoś nie ma ochoty w danej chwili polować, może podnosić swoje umiejętności strzeleckie na jednym z wielu programów treningowych. Dzięki urządzeniu uczniowie mają możliwość strzelania do celów statycznych i dynamicznych. Istnieje możliwość doboru wielkości celów, ich wyglądów i rodzajów (w postaci tarcz, krążków lub poperów). Instruktor może dokonywać zmian w prędkości i kierunkach przemieszczania się celów. Mierzony jest czas reakcji i precyzja strzału. Trenażer multimedialny to najszybszy sposób na rozpoczęcie wirtualnej przygody strzeleckiej.

W roku szkolnym 2014/2015 zajęcia sekcji strzeleckiej odbywają się w poniedziałki i czwartki od godziny 20.00 do 21.00.

Opiekunem sekcji jest p. Tomasz Zemsta

wstecz