godlo

szyszka

Nasi uczniowie w komplecie awansowali do finału Olimpiady!

Bardzo dobrze spisali się uczniowie naszej Szkoły w Eliminacjach Okręgowych XXXVIII Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych - blok leśnictwo - zajęli wysokie miejsca i wszyscy awansowali do etapu centralnego.

Daniel Sławeta - zajął 3 miejsce

  • Łukasz Okła - zajął 4 miejsce
  • Cezary Sęk - zajął 5 miejsce

Eliminacje odbyły się 11 kwietnia w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół leśnych z województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko – mazurskiego i świętokrzyskiego.

W trakcie zmagań konkursowych uczniowie rozwiązywali obszerny test wiedzy leśnej oraz wykazali się dużą znajomością ptaków, grzybów i owadów.

Finał Olimpiady [ OWiUR ] w tym roku odbędzie się 6-7 czerwca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Nawojowej i Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Nawojowej. To już piąty rok z rzędu, gdy uczniowie z Zagnańska wystąpią w finale Olimpiady [ OWiUR ], ale pierwszy raz będziemy mieć tam aż trzech reprezentantów.

wstecz