godlo

szyszka

Wycieczka do Ojcowa – już w wakacyjnym klimacie

4 czerwca 2014 r. uczniowie klasy III a i I b wyruszyli na wycieczkę do Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Zaplanowany i (zrealizowany) program wycieczki był dosyć napięty, dlatego trzeba było wyjechać wcześnie rano.

Na szczęście pogoda dopisała i wszystkie parasole oraz kurtki przeciwdeszczowe zostały w autokarze.

Wycieczkę rozpoczęliśmy od spotkania z przewodnikiem w Ojcowie, później spacer Doliną Prądnika, zwiedzanie Jaskini Ciemnej, a po obiedzie – wyjazd do Pieskowej Skały, tam oglądaliśmy Zamek i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie obok Maczugi Herkulesa. Następnie udaliśmy się na Pustynię Błędowską i na końcu zwiedzaliśmy największy z zamków warownych w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej - zamek w Ogrodzieńcu.

Młodzieży towarzyszyli opiekunowie: wychowawczyni klasy III a – p. Marzena Błaut, wychowawca klasy I b – Bogusław Grabka oraz p. Izabela Cholewińska i ks. Wojciech Radej. /MB/

wstecz