godlo

szyszka

Zielona lekcja „Do czego potrzebne są nam drzewa?”

11 czerwca 2010 roku w Technikum Leśnym w Zagnańsku zagościli kolejni uczniowie ze szkoły podstawowej, którzy tym razem chcieli dowiedzieć się podczas zielonej lekcji „Do czego potrzebne są nam drzewa?”

A to zagadnienie wyjaśniał dziewięciolatkom p. Grzegorz Dudkowski. Dzieciaki śmiało zadawały pytania, a także brały aktywny udział w konkursach przygotowanych przez specjalistę od hodowli i ochrony lasu. Zajęcia odbywały się na początku w pracowni, ale później dzielni młodzi leśnicy wyruszyli w teren. Nie dali się ani upałowi, ani komarom. Dlatego też na koniec lekcji otrzymali zasłużone „dyplomy młodego leśnika”.

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 34 w Kielcach odwiedzili również Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych działający w ZSL w Zagnańsku oraz uczestniczyli w pogadance o najstarszym drzewie w Polsce przy dębie „Bartku”.

wstecz