godlo

szyszka

Brutalna prawda o narkotykach

18.04.2013 mieliśmy przyjemność gościć w Technikum Leśnym w Zagnańsku p. Elwirę Lelental, nadkomisarza i kierownika sekcji ds. zwalczania przestępczości narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Spotkanie zaplanowane było dla klas I a, I b, II a , III a.

Pięciogodzinne warsztaty poświęcone zostały tematyce związanej z środkami psychoaktywnymi. Celem zajęć było sprowokowanie uczniów do refleksji nad przyczynami sięgania po środki psychoaktywne, przedstawienie konsekwencji (w tym zmian psychicznych, fizycznych, zdrowotnych i estetycznych) ich zażywania oraz zapoznanie z systemem pomocy osobie zażywającej narkotyki. Młodzież poznała prawdę o narkotykach, dopalaczach i innych środkach odurzających. Mity na ten temat zostały obalone przez eksperta, który doskonale zna omawiane sytuacje. Uczniowie dowiedzieli się także, jak odmawiać wzięcia narkotyku, jak umiejętnie przeciwstawić się naciskowi i manipulacji ze strony otoczenia i gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. W opinii uczniów oraz nauczycieli spotkanie było bardzo interesujące.

wstecz