godlo

szyszka

V Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych w Rogozińcu

W dniach 9-11 czerwca odbyło się  V Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych w Technikum Leśnym w Rogozińcu. Naszą szkołę reprezentowali Katarzyna Maciąg klasa III b, Maria Zapała i Marcin Stępień z klasy II a wraz z opiekunami Marzeną Błaut i Łukaszem Ubożakiem.

Po długiej podróży w szkole w Rogozińcu spotkaliśmy się z przedstawicielami szkół leśnych z całej Polski. Dopisali koledzy z Warcina, Brynka, Biłgoraja, Goraja, Starościna, Leska, Białowieży i Milicza. Nie było tylko przedstawicieli Tucholi.

Pobyt w Rogozińcu wypełniony był warsztatami, które przebiegały w niezwykle sympatycznej atmosferze. Uczniowie podzieleni na grupy uczyli się:

  • Skutecznej komunikacji interpersonalnej
  • Redagowania pism niezbędnych w pracy Samorządu Uczniowskiego.

Wszyscy uczestnicy wysłuchali prezentacji na temat: „Pozyskiwania funduszy ze środków Unii Europejskiej młodzieżowych funkcjonujących w szkole”.

Piękna pogoda zachęcała do spacerów i podziwiania okolicy.

Najważniejszy cel spotkania, czyli wymiana doświadczeń z różnych szkół, był realizowany przez cały pobyt, nie tylko podczas oficjalnych spotkań, ale również w czasie wolnym. Na pewno wykorzystamy niektóre pomysły naszych kolegów.

Następne spotkanie odbędzie się w Lesku, a wiosną będziemy gościć przedstawicieli samorządów Uczniowskich w Zagnańsku.

wstecz