godlo

szyszka

II Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych Ministra Środowiska

W dniach 5-6.11.2009 r. w Zespole Szkół Leśnych im. Leśników Polskich w Białowieży odbyło się II Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych Ministra Środowiska.

Uczestnikami forum byli przedstawiciele 10 szkół leśnych z: Białowieży, Goraja, Leska, Milicza, Rogozińca, Starościna, Tucholi, Warcina i Zagnańska.

Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku reprezentowali Magdalena Koperek, Katarzyna Maciąg oraz Grzegorz Zając wraz z opiekunami Marzeną Błaut (opiekunem SU) oraz pedagogiem szkolnym Łukaszem Ubożakiem.

Celem spotkania było przedstawienie Planów pracy Samorządów Uczniowskich na rok szkolny 2009/2010. Samorządy uczniowskie przedstawiały kolejno swoje zamierzenia na rok bieżący. Większość imprez w kalendarzu szkolnym była podobna w wielu szkołach, ale udało nam się również usłyszeć o ciekawych przedsięwzięciach, które na pewno wykorzystamy w naszej szkole. Bardzo cieszy, że sami uczniowie podkreślali ważność tradycji, munduru, dyscypliny. 

Po długich obradach czekały na nas przyjemności: poznawanie uroków Puszczy Białowieskiej, oglądaliśmy: Rezerwat Pokazowy Żubrów, Muzeum Przyrodniczo-Leśne BPN, Obszar Ochrony Ścisłej BPN, ale też bawiliśmy się na uroczystości Dnia św. Huberta obchodzonego po raz drugi w ZSL w Białowieży.

wstecz