godlo

szyszka

VII Forum Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych

W dniach 27- 29 września już po raz siódmy spotkali się przedstawiciele Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych prowadzonych przez Ministra Środowiska. Tym razem organizatorem Forum było Technikum Leśne w Warcinie.

Pomorze przywitało gości słoneczną, ciepłą pogodą. Uczestnicy Forum Samorządów Uczniowskich przybyli ze Szkół Leśnych w Brynku, Goraju, Biłgoraju, Miliczu, Białowieży, Tucholi, Starościnie, Zagnańsku i Rogozińcu.

Uczniowie uczestniczyli w wykładach i warsztatach:

  • „Mediacyjna rola Samorządu Uczniowskiego w szkole”
  • „Jak radzić sobie w sytuacjach trudnych?”

Po wymagających skupienia zajęciach przyszedł czas na wypoczynek, czyli spacer brzegiem morza w Ustce oraz ognisko w altance za szkołą.

Zabytkowy budynek szkoły, a także niezwykle ciekawa opowieść p. Piotra Mańki – dyrektora szkoły -o historii Warcina zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

Następne spotkanie Samorządów Uczniowskich Szkół Leśnych zgodnie z przyjętą uchwałą odbędzie się w Starościnie, a główny temat rozmowy to: „ Rola Samorządu Uczniowskiego w organizacji czasu wolnego uczniów”.

wstecz