godlo

szyszka

Projekt „MiŚ czyli My i Środowisko” - wizyta gimnazjalistów

Uczniowie Technikum Leśnego, którzy pilnie przygotowywali się do prowadzenia spotkań edukacyjnych, po raz kolejny gościli gimnazjalistów, tym razem byli to uczniowie z Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 2 Przedszkola i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Zagnańsku oraz Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Kajetanowie.

 Na obydwóch spotkaniach młodzież biorąca udział w projekcie zaprezentowała swoim młodszym kolegom wykład ornitologiczny w wolierach z wykorzystaniem zdjęć i płyty z odgłosami ptaków. Po wykładzie goście mieli za zadanie rozpoznać głosy wybranych ptaków. Okazało się, że wcale nie jest to łatwe zadanie, jednak najuważniejsi słuchacze nie mieli większych trudności. A najlepszą lekcją było obserwowanie ptaków drapieżnych będących pod opieką sekcji sokolniczej w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych.

Uczniowie prowadzący zajęcia pokazali również samodzielnie przygotowaną prezentację multimedialną pt. „Zwierzęta naszego regionu”, wzbogacając wypowiedzi pokazami rogów zwierząt lub innymi eksponatami, które można było oglądać i dotykać. Ta część zajęć również zakończyła się konkursem „Co wiesz o zwierzętach?”

Na koniec przyjemne z pożytecznym, czyli ognisko połączone z obserwacją i rozpoznawaniem roślin w terenie. Najpierw praca w grupach – rozpoznawanie oznaczonych roślin, a następnie ognisko, pyszne kiełbaski i wreszcie rozstrzygnięcie konkursów i rozdanie nagród.

W taki interesujący sposób uczniowie Technikum Leśnego w ramach projektu „MiŚ czyli My i Środowisko” uczyli swoich młodszych kolegów z terenu całej gminny o roślinach i zwierzętach, które można tutaj spotkać.

wstecz