godlo

szyszka

„Podziel się świąteczną radością”

17 grudnia 2012 r. już po raz czwarty Samorząd Uczniowski zorganizował wspaniałą akcję charytatywną na rzecz ubogich dzieci. W holu szkoły odbył się kiermasz ciast i innych dań oraz ozdób świątecznych.

Każda klasa urządziła swoje stoisko z ciastami przygotowanymi przez rodziców i uczniów. Od 10.00 do 12.00 trwała degustacja, a dobrowolne opłaty uzyskane w czasie zbiórki w tym czasie zostały przeznaczone na paczki żywnościowe dla ubogich rodzin wielodzietnych z terenu gminy Zagnańsk.

Ciast i przepięknych ozdób świątecznych było tak dużo, że uczniowie wyruszyli do zaprzyjaźnionych instytucji, aby wsparły akcję charytatywną. Kiermasz obył się również w Nadleśnictwie Zagnańsk dzięki uprzejmości p. Tomasza Kuszewskiego – nadleśniczego Nadleśnictwa Zagnańsk oraz w Urzędzie Gminy Zagnańsk dzięki uprzejmości p. Szczepana Skorupskiego Wójta Gminy Zagnańsk.

20 grudnia uczniowie, opiekun Samorządu Uczniowskiego oraz pedagog szkolny wraz z asystentką rodziny z GOPS-u przekazali najbardziej potrzebującym rodzinom przedświąteczne zakupy.

Cieszymy się, że inicjatywa uczniów Technikum Leśnego, dzięki wspólnej pracy ich rodziców oraz wszystkich, którzy wsparli akcję w Zespole Szkół Leśnych, Nadleśnictwie Zagnańsk, Urzędzie Gminy Zagnańsk, Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Zagnańsku, dała wymierne rezultaty w postaci paczek oraz te bezcenne, kiedy daje się radość dzieciom.

Wszystkich darczyńcom składam serdeczne podziękowania za współpracę.

Marzena Błaut
Opiekun Samorządu Uczniowskiego w ZSL Zagnańsk

wstecz