godlo

szyszka

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy IV

24 kwietnia 2015 roku w auli Technikum Leśnego odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego klasy IV.

DSC 0490 Na akademię przybyli znamienici goście: pan Tomasz Kuszewski – Nadleśniczy Nadleśnictwa Zagnańsk, pan Jarosław Mikołajczyk – Łowczy Wojewódzki, pani Małgorzata Stanioch - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach, pan Piotr Szafraniec – Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego,pan Szczepan Skorupski - Wójt Gminy Zagnańsk , pan Paweł Król – przewodniczący Rady Rodziców, nauczyciele i wychowawcy, rodzice uczniów klasy IV a i oczywiście uczniowie.
Dyrektor szkoły – pani Anna Kowalska przedstawiła podsumowanie czterech lat nauki oraz wręczyła uczniom, którzy uzyskali najwyższe wyniki w nauce, cenne nagrody. Dla najlepszych „zawodowców” upominki tradycyjnie ufundowały Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych i Świętokrzyska Izba Rolnicza.
Następnie pan Szczepan Skorupski - Wójt Gminy Zagnańsk wręczył wyróżnionym uczniom odznaki gminy Zagnańsk.
Po raz pierwszy uczniowie z najwyższą średnią z przedmiotów zawodowych ( z czterech lat) otrzymali Stypendium Naukowe Rady Krajowej Związku Leśników Polskich w RP.
Na najlepszych sportowców, sokolników, krwiodawców czekały tak jak co roku Sylwany - czyli pamiątkowe statuetki podkreślające dokonania uczniów. Wprowadzona została jeszcze jedna kategoria Sylwanów – Rodzic na Medal. Sylwanami zostali uhonorowani rodzice, którzy przez cztery lata angażowali się w pracę społeczną na rzecz klasy i szkoły (pomoc przy organizacji jubileuszu szkoły, studniówki, rykowiska itp.).
Pani Małgorzata Stanioch - Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kielcach oraz pan Marcin Kulewski – koordynator projektu „Rozwój uczniów, rozwojem szkoły” podsumowali realizację projektu edukacyjnego w Technikum Leśnym w Zagnańsku.
Specjalnie dla czwartaków uczniowie z klasy Ia i Ib przygotowali dwie niespodzianki: występ kabaretowy i pamiątkowy film na pożegnanie klasy IV.
Uroczystość uświetnił Zespół Sygnalistów Myśliwskich, odgrywając sygnały dla nagrodzonych i wyróżnionych.
Za wszystkich abiturientów trzymamy kciuki! Powodzenia na maturze i egzaminach zawodowych!/MB/

 

wstecz