godlo

szyszka

Spotkanie autorskie z Janem Grzegorczykiem w Bibliotece Publicznej w Zagnańsku

6 maja 2015 r. w Bibliotece Publicznej w Zagnańsku odbyło się spotkanie autorskie z Janem Grzegorczykiem - pisarzem, publicystą, tłumaczem oraz autorem scenariuszy filmowych i radiowych.

DSC 0654 Spod  pióra Jana Grzegorczyka wyszły takie bestsellery książkowe jak: tetralogia o barwnych przygodach księdza Grosera (Adieu, Trufle, Cudze Pole, Jezus z Judenfeld), a ponadto powieści Chaszcze, Puszczyk czy  Niebo dla akrobaty. Na spotkaniu autorskim dał się poznać jako znakomity gawędziarz, aktor - świetnie naśladujący cudze głosy i muzyk – grający na gitarze i śpiewający nostalgiczne ballady Bułata Okudżawy.

Uczniowie z naszej szkoły, którzy  przybyli na spotkanie autorskie razem z p. Ewą Makuch, mieli również okazję wysłuchania wspaniałych anegdot z życia pisarza i jego refleksji na temat otaczającego nas świata. Spotkanie było bardzo udane i zakończyło się podpisywaniem książek przez autora z dedykacją dla czytelnika.  Wojtek Prażuch  uczeń klasy I a  uzyskał dedykację do książki pt.       Puszczyk, którą można pożyczyć w bibliotece szkolnej.  W  bibliotece szkolnej znajdują się również inne pozycje autorstwa Jana Grzegorczyka:  Niebo dla akrobaty, Chaszcze i Pieśń słoneczna Róży Bluszcz. 

 

wstecz