godlo

szyszka

Drogi do natury 2015

W dniach 19-25.04.2015 roku piąty raz naszą szkołę odwiedzili uczniowie i nauczyciele niemieckiej szkoły leśnej. zakonczenie 1 Clou wizyty stanowiły: gospodarka leśna i formy ochrony zasobów naturalnych w województwie świętokrzyskim. Goście odwiedzili m.in. Szkółkę w Niekłaniu i siedzibę Nadleśnictwa Zagnańsk - chętnie wykonywali zadania praktyczne: sadzenie, poprawki w odnowieniach i wyznaczanie transeptu (Leśnictwo Długojów).
Szczególne zainteresowanie towarzyszyło wyjazdom do Świętokrzyskiego Parku Narodowego oraz na Ponidzie. Okolice Wiślicy zadziwiły bogactwem gatunków ptaków i rzadko spotykaną roślinnością stepową. Podczas wizyty nie zabrakło również aktywności sportowej. Młodzież z Niemiec wzięła udział w zajęciach na strzelnicy w Starachowicach i rozegrała mecz siatkówki.
Zwiedzanie szkoły, sokolarni, kilka dni zamieszkiwania w internacie i udział w uroczystym pożegnaniu klasy czwartej pozwoliło na poznanie tradycji i codzienności gospodarzy. Przedsięwzięcie „Drogi do natury 2015” zostało podsumowane podczas oficjalnego spotkania z przedstawicielami Starostwa Kieleckiego, Nadleśnictwa Zagnańsk, Nadleśnictwa Stąporków i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Wizyta została dofinansowana ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

 

wstecz