godlo

szyszka

Zajęcia praktyczne klas pierwszych

W dniach 15 i 19 czerwca uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce tematycznej na terenie Nadleśnictwa Zagnańsk zorganizowanej w ramach realizacji programu zajęć praktycznych kwalifikacji R.13 – ochrona i zagospodarowanie zasobów leśnych.

IMG 6064 Podczas zajęć ćwiczono rozpoznawanie gatunków roślin wskaźnikowych runa właściwych siedliskom leśnym i borowym. W zajęciach uczestniczył pracownik Nadleśnictwa Zagnańsk p. Paweł Adamczyk, który dzielił się z uczniami swoją bogatą wiedzą z zakresu botaniki leśnej i fitosocjologii.
Następnie uczniowie odwiedzili Wyłączony Drzewostan Nasienny jodły pospolitej w Leśnictwie Węgle, gdzie omówili zagadnienia gospodarki nasiennej w PGL LP. Na zakończenie uczestnicy udali się do rezerwatu przyrody „Zachełmie” – znanego z odkrytych śladów pierwszego tetrapoda sprzed 390 milionów lat.

 

 

 

 

 

 

wstecz