godlo

szyszka

Poznajemy siebie i szkołę – obóz integracyjny uczniów klas I

29 i 30 sierpnia 2015 r. uczniowie klas I a i I b uczestniczyli w obozie integracyjnym w Zespole Szkół Leśnych.

W pierwszym dniu spotkania po zakwaterowaniu uczniowie wraz z rodzicami wysłuchali najważniejszych informacji dotyczących organizacji życia w internacie i w szkole. Dowiedzieli się również, jak wyglądają zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe.
Następnie młodzież udała się na zajęcia w internacie, a rodzice na pierwsze spotkanie z wychowawczyniami klas.
Kiedy już wszystkie sprawy formalne i organizacyjne zostały wyjaśnione, uczniowie wyruszyli na ognisko na przepiękną polanę w Goleniawach.
Upał dawał się we znaki, ale przyszli leśnicy świetnie sobie dawali radę, oczywiście wychowawczynie klas p. Marzena Błaut (I a),  p. A. Lisowska (Ib) oraz wychowawczynie z internatu p. Izabela Cholewińska (wych. dziewcząt) i p. Iwona Ledwójcik (wych. chłopców) również były dzielne.
Inwencją i kreatywnością wykazali się uczniowie, kiedy okazało się, że w konkursie trzeba przenieść koleżanki wokół ogniska w sposób oryginalny i za każdym razem inny. Ale opłacało się, ponieważ zwycięskie pary otrzymały atrakcyjne nagrody.
W poniedziałek, czyli następnego dnia młodzież uczestniczyła w zajęciach integracyjnych prowadzonych przez p. Dariusza Łuczaka i p. Damiana Orzechowskiego oraz zwiedzała szkołę.
Po obiedzie zaplanowana była wycieczka do Kielc.  Trasa spaceru po Kielcach rozpoczęła się na Kadzielni, następnie  wiodła przez Skwer Harcerski im. Szarych Szeregów aż do  Bazyliki Katedralnej. Kierownik wycieczki p. Bartosz Kozak o każdym z wymienionych miejsc opowiadał różne ciekawostki.  Wycieczka zakończyła się w Zagnańsku.
Po kolacji można było jeszcze cieszyć się ostatnim dniem wakacji.

wstecz