godlo

szyszka

Czytam, bo warto! - Konkurs Pięknego Czytania

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła” – tym pięknym cytatem Wisławy Szymborskiej w dniu 06.10.2015 roku p. Ewa Makuch rozpoczęła spotkanie z lekturą.

 DSC0021 Po wysłuchaniu krótkiego wstępu dotyczącego korzyści wynikających z czytania uczniowie klas I obejrzeli film z wypowiedzią Muńka Staszczyka - autora tekstów i wokalisty T.Love na temat jego ulubionych książek.
Następnie rozpoczęły się zmagania konkursowe, aby troszkę ośmielić uczestników, wybrany fragment zaprezentowała najpierw p. Marzena Błaut (poza konkursem ). Poleciła książkę Marcina Szczygielskiego pod tytułem „Arka czasu”.
Po wysłuchaniu uczniów, którzy czytali fragmenty ulubionych lektur, jury udało się na obrady, a młodzież na poczęstunek.
Wyniki Konkursu Pięknego Czytania przedstawiają się następująco:
III miejsce – Cezary Kaczor (kl. I a)
II miejsce – Igor Szymański (kl. I b)
I miejsce – Oskar Lipiec (kl. I a)
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy drobne upominki./MB/

 

 

 

 

wstecz