godlo

szyszka

Akcja „Pomóżmy kasztanowcom”

22 października  2015 r. uczniowie naszej szkoły grabili liście kasztanowców rosnących na terenie Zespołu Szkół Leśnych.

Włączyli się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Ratujmy kasztanowce”, której celem jest walka ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem. Akcję zorganizował p. Sławomir Szostek, a współorganizatorem akcji - jak co roku - było Nadleśnictwo Zagnańsk.
Uczniowie pracowali bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem – zebrane w workach liście zostały spalone. Uczestnicy akcji mają zatem powody do radości i dumy – szkolne kasztanowce nadal będą upiększały teren.
Dlaczego walczymy ze szrotówkiem kasztanowcowiaczkiem? Tego uczniowie dowiedzieli się z prezentacji multimedialnej, którą oglądali przed grabieniem i paleniem liści.
Ponieważ  jeszcze nie wszystkie liście opadły z drzew, akcja zostanie powtórzona za dwa tygodnie –  3 i 10 listopada 2015 r.
Młodzież naszej szkoły po raz kolejny udowodniła, że podejmie się każdej pracy, której celem jest pomoc środowisku naturalnemu.
S. Szostek

 

wstecz