godlo

szyszka

Uśmiechnij się! – Dzień Życzliwości 2015

20 listopada 2015 r. już po raz trzeci obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości”, który w tym roku przypadł w sobotę.

20151120 095955 Uczniowie z klas pierwszych: Patrycja, Oskar, Krzysiek, Kacper i Gabryś chętnie włączyli się do obchodów tego święta. Przed nimi było sporo zadań: rozwieszanie kartek z sentencjami na salach lekcyjnych, rozdawanie „buziek” biorących udział w loterii szkolnej, pt. „Szczęśliwy los” oraz   namalowanie  plakatu informującego  o  „Dniu Życzliwości”.  W tym roku postanowiliśmy odwiedzić parę miejsc w Zagnańsku, aby rozpropagować to święto w środowisku lokalnym.
Najpierw  odwiedziliśmy ks. proboszcza Ryszarda Niemca, potem udaliśmy się do  Zespołu Szkoły Podstawowej nr 2, Przedszkola i Gimnazjum,  następnie do  Urzędu Gminy, do Biblioteki oraz do Nadleśnictwa. Wszyscy byli mile zaskoczeni, tym bardziej że zostały przygotowane karteczki okolicznościowe. W Szkole Podstawowej spotkaliśmy Wójta Gminy Szczepana Skorupskiego oraz p. Łukasz Gronostaja,  którzy chętnie zrobili sobie z nami zdjęcie.
Dla  klas  I, II i III ze Szkoły Podstawowej młodzież przygotowała  wierszyki i fragmenty bajek,  w których występowały postaci życzliwe i nieżyczliwe. Dzieciom bardzo podobały się scenki z bajek Jana Brzechwy.  Było miło, wesoło i radośnie.                       
Wspaniałe jury, złożone z uczniów z klasy II b, wylosowało w poniedziałek pięciu szczęśliwców  loterii szkolnej „Szczęśliwy los”. Może jest to mało prawdopodobne, ale na pięć wylosowanych  numerów,  dwa przypadły w udziale uczniom zaangażowanym w odchodach „Dnia Życzliwości”. Tymi szczęśliwcami okazali się Krzysztof Bera i Gabryś Ziarko. Wniosek z tego, że życzliwym sprzyja los. W bibliotece czekają jeszcze upominki dla osób, które wylosowały „buźki” z numerami: 20 i 72.  Zapraszamy!

 

wstecz