godlo

szyszka

„Zakochani w lesie” – finał

Uczeń klasy I b Kamil Krzyżanowski został zaproszony do Zespołu Szkół Leśnych w Rucianem-Nidzie na rundę finałową II edycji konkursu „Zakochani w lesie” na opowiadanie i wiersz inspirowane pięknem polskiej przyrody oraz znaczeniem leśnictwa i łowiectwa w kulturze i historii Polski. Konkurs był organizowany przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Białymstoku, redakcję „Braci Łowieckiej”, Zespół Szkół Leśnych im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie oraz Polski Klub Safari.
Kamil Krzyżanowski – finalista konkursu oraz Estera Dobrzańska i Gabriel Ziarko uczestnicy konkursu wzięli udział w dwudniowym spotkaniu dla przyszłych poetów w dniach 26-27 listopada 2015 r. Pierwszego dnia zwiedzali Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego - leśniczówkę „Pranie”, wysłuchali tam prelekcji Wojciech Kassa – poety i eseisty, dyrektora Muzeum im. K. I. Gałczyńskiego w Praniu.
Następnie o swej pasji fotograficznej opowiadał fotograf przyrody i twórca filmów przyrodniczych Wojciech Misiukiewicz. Na zakończenie pani Patrycja Czarnocka przedstawiła prezentację o sokolnictwie.
Po kolacji na uczestników konkursu czekała niespodzianka – dyskoteka andrzejkowa z wróżbami i …pysznymi goframi.
27 listopada odbyła się runda finałowa polegająca na prezentacji utworów przez artystów oraz na rozmowie z jury pod przewodnictwem pana Wojciecha Kaasa. Kiedy jury udało się na obrady, młodzież wraz z opiekunami miała chwilę na rozmowy przy kawie.
A potem ogłoszenie wyników – Kamil Krzyżanowski otrzymał III miejsce. Jest to imponujący wynik, ponieważ na konkurs nadesłano 86 utworów z 11 szkół leśnych. /MB/
Serdeczne gratulacje!

 

wstecz