godlo

szyszka

Drużynowe Mistrzostwa Dziewcząt i Chłopców w Sportach Siłowych

Drużynowe Mistrzostwa Dziewcząt i Chłopców w Sportach Siłowych odbyły się w Studiu Fitness K2 w Kielcach.

Głównym założeniem imprezy była popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży szkolnej i zdrowa rywalizacja fair play. W rywalizacji uczestniczyło sześć szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kieleckiego. Naszą szkołę reprezentowali Wiktoria Porzucek klasa III a, Paweł Gruszczyński klasa II a, Sebastian Pych klasa I a. Wszyscy musieli wykazać się w kilku konkurencjach siłowych, takich jak: wyciskanie sztangi w leżeniu, skłony tułowia w przód z leżenia tyłem, wyciskanie sztangi siedząc, podciąganie na drążku z podchwytem i przysiady ze sztangą.
Walka między zawodnikami była bardzo wyrównana, a drużyny dziewcząt pokazały niesamowitego ducha sportowej rywalizacji. Na zakończenie turnieju wicestarosta Zenon Janus, który przyglądał się współzawodnictwu młodych sportowców, wręczył ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach puchary i nagrody. Nikt z nas nie spodziewał się tak dużego sukcesu. Uczniowie naszej szkoły zdobyli miejsca medalowe:

  • Wiktoria Porzucek - III miejsce
  • Sebastian Pych - II miejsce
  • Paweł Gruszczyński - III miejsce

Dziękuję Wam za zaangażowanie i trud!
Nauczyciel Jacek Wolski

 

wstecz