godlo

szyszka

Wigilia w internacie

17 grudnia 2016 r. w stołówce internatu uczniowie i nauczyciele w niezwykłej, podniosłej atmosferze obchodzili wspólną Wigilię.

 
W uroczysty i refleksyjny nastrój wprowadzili  wszystkich uczestników Wigilii młodzi aktorzy, którzy przygotowali przedstawienie  o tajemnicy  Bożego Narodzenia i o magicznej mocy tych wyjątkowych świąt,  występ pięknie ubarwiły śpiewem Natalia i Wiktoria – uczennice klasy III a i III b. Młodzież pracowała pod kierunkiem wychowawców:  p. Anny Wywrót  oraz p. Damiana Orzechowskiego.
Ks. Wojciech Radej odczytał fragment Biblii i życzył, aby każdego dnia być dobrym, po prostu dobrym dla innych.  Do życzeń dołączyła się p. Anna Kowalska – dyrektor szkoły, podkreśliła również, że Wigilia w internacie jest bardzo ważną, cenną tradycją, którą będziemy zawsze kultywować. Następnie wszyscy podzielili się opłatkiem, składając sobie życzenia.
Przy stołach zasiedli wychowawcy klas z uczniami, mieli okazję porozmawiać nie tylko o równaniach kwadratowych i bohaterach „Pana Tadeusza”, ale o zwykłych, ale właśnie przez to ważnych sprawach. A na pięknie przystrojonych stołach  znalazły się tradycyjne wigilijne dania przygotowane przez panie kucharki.
Na zakończenie  Wiktoria (kl. II b) i Kacper (kl. III b) wykonali  uczniom wszystkim klas  pamiątkowe fotografie. /MB/

 

wstecz