godlo

szyszka

Szkoła, w której warto się uczyć!

Technikum Leśne w Zagnańsku  kolejny rok  na podium!

W województwie świętokrzyskim  Technikum Leśne w Zagnańsku zajęło pierwsze miejsce według XVIII Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych „Perspektywy 2016”.
W całej Polsce zajmujemy 44 pozycję na 1817 techników, co daje nam prawo do posługiwania się Znakiem Jakości „Złotej Szkoły 2016”.
Kolejny sukces to miano Szkoły Mistrzów – określa się tak szkoły na podstawie zdawalności egzaminu zawodowego, przeprowadzanego przez OKE w całej Polsce. W Technikum Leśnym w Zagnańsku warto uczyć się wymarzonego zawodu leśnika, ponieważ zajmujemy pierwszą lokatę wśród wszystkich szkół leśnych w Polsce.
Ranking Perspektyw tworzy się na podstawie wyników egzaminów maturalnych, sukcesów szkół w olimpiadach oraz egzaminów zawodowych.
Jesteśmy bardzo dumni ze wspólnego sukcesu uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły! Trzeba podkreślić, że naszą pracę z dużym zaangażowaniem wspierają organ prowadzący -  Ministerstwo Środowiska oraz partnerzy w przygotowaniu praktycznej nauki zawodu – Lasy Państwowe.
 Finał rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych 2016
14 stycznia 2015 r. w auli Biblioteki Narodowej Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się uroczysta gala wręczenia dyplomów dla najlepszych liceów i techników w Polsce.  Na spotkanie przybyli liczni goście związani z edukacją. Obecni byli: wiceminister Edukacji Narodowej Maciej Kopeć, który złożył gratulacje wszystkim  zwycięskim szkołom, kuratorzy oświaty, dyrektorzy Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.
W gali wzięli udział przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego z Technikum Leśnego w Zagnańsku   wraz z p. Anną Kowalską – dyrektorem szkoły. Pierwsze gratulacje dla najlepszego technikum w województwie złożyła obecna na spotkaniu p. Małgorzata Muzoł – Świętokrzyski Kurator Oświaty.
Przepis na sukces
 Na sukces szkoły w rankingu Perspektyw składa się rzetelna praca uczniów, nauczycieli i dyrekcji szkoły, połączenie tradycyjnych i nowatorskich metod nauczania z doskonale wyposażonymi pracowniami do nauki przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych. Uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach przygotowujących do matury i egzaminów zawodowych, a także w licznych kołach zainteresowań (Sekcja Sokolnicza i Sekcja Sygnalistów Myśliwskich i wiele innych).
Bardzo ważna jest również pozytywna motywacja, atrakcyjne nagrody dla najlepszych uczniów na koniec roku i na podsumowanie półrocza to sposób, aby zachęcić do pracy. /MB/

 

wstecz