godlo

szyszka

„Powiedz, jak mnie kochasz…” - Konkurs Pięknego Czytania

15 lutego 2016 r. odbył się kolejny raz Konkurs Pięknego Czytania, tym razem pod walentynkowym hasłem: „ Miłość niejedno ma imię”.

Uczniowie zaprezentowali wiersze o tematyce miłosnej z różnych epok. Z prawdziwym przejęciem czytali poezje Adama Asnyka, Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego, Agnieszki Osieckiej , a nawet swoje własne utwory.
Spotkanie rozpoczęła p. Ewa Makuch, przywołując różne definicje miłości znanych artystów i filozofów, następnie p. Marzena Błaut wręczyła Kamilowi Krzyżanowskiemu (kl. I b) autorski egzemplarz „Braci Łowieckiej” z wydrukowanym tam wierszem nagrodzonym w konkursie „Zakochani w lesie”. Podkreśliła, że to bardzo ważny moment w życiu każdego twórcy, gdy swoje myśli ubrane w piękne słowa zobaczy po raz pierwszy wydrukowane.
Kiedy uczestnicy konkursu zakończyli piękne czytanie poezji, nastąpiła dla nich chwila odpoczynku przy nastrojowej muzyce i słodkim poczęstunku, a jury udało się na obrady. Nie było to łatwe zadanie, ale po dyskusji ustalono zgodny werdykt. Wyniki wyglądają następująco:

  • I miejsce – Karol Zawisza kl. II b
  • II miejsce – Marek Stępień kl. I a
  • III miejsce – Oskar Lipiec kl I b

Wyróżnienie:

  • Marta Wieteska kl. II a,
  • Sebastian Pych kl. I b

Zwycięzcom konkursu oraz wszystkim uczestnikom serdeczne gratulacje złożyła pani Anna Kowalska – dyrektor szkoły, a następnie wręczyła dyplomy i nagrody książkowe – nowości wydawnicze. /M. Błaut/

 

wstecz