godlo

szyszka

Spotkanie funkcjonariuszy I Komisariatu Policji w Kielcach z uczniami - „Konsultacja społeczna”.

W dniu 30.03.2016 roku w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku została zorganizowana wspólnie z funkcjonariuszami I Komisariatu Policji w Kielcach, Komendy Miejskiej Policji w Kielcach oraz pedagoga szkolnego debata społeczna. Konsultacja odbyła się z udziałem uczniów klas pierwszych oraz drugich Technikum  Leśnego.


Głównym założeniem spotkania było opracowanie tzw. mapy zagrożeń, na jakie narażona jest nasza młodzież w najbliższym środowisku lokalnym. Choć na początku rozmowy uczniowie byli dość nieśmiali, to w dalszej części  dyskusji chętnie dzielili się swoimi spostrzeżeniami, dzięki temu udało wyznaczyć się miejsca, a także sytuacje, w których młodzież czuje się zagrożona lub niepewna.
Mam nadzieję, że dzięki podobnym inicjatywom  wzrośnie poziom poczucia  bezpieczeństwa zarówno w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku, jak i w jego najbliższym środowisku.

Łukasz Ubożak

 

wstecz