godlo

szyszka

Wycieczka do Krakowa

28.09.2016 r. uczniowie klasy II a i II b wraz z wychowawczyniami: p. Marzeną Błaut, p. Anną Lisowską i p. I. Cholewińską udali się na wycieczkę do Krakowa.

Prastary gród Kraka przywitał przyszłych leśników piękną, słoneczną pogodą.
Uczniowie rozpoczęli zwiedzanie od Katedry na Wawelu, później poznali Rynek Podziemny w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, następnie po krótkim czasie wolnym odwiedzili Dom Jana Matejki przy ul. Floriańskiej oraz podziwiali obrazy zgromadzone w Galerii Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach.
Podczas całej wycieczki towarzyszył nam pan przewodnik, który niezwykle barwnymi opowieściami, przyczynił się do poznania wielu ciekawych zagadnień dotyczących historii miasta Krakowa oraz innych miejscowości mijanych w podróży.

 

wstecz