godlo

szyszka

Wycieczka do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach

 

W dniu 6 października 2016 roku uczniowie klasy I a, pod opieką pani Anny Wywrót, udali się na edukacyjną wycieczkę do Ośrodka Myśli Patriotycznej i Obywatelskiej w Kielcach, połączoną ze zwiedzaniem centrum miasta. Ośrodek to placówka, której misją jest kształtowanie i upowszechnianie postaw patriotycznych oraz budzenie poczucia dumy z dokonań mieszkańców miasta i regionu.
Uczniowie mieli możliwość korzystania z rozmaitych rozwiązań multimedialnych. Zwiedzali muzeum poprzez dotykanie, przymierzanie, klikanie, słuchanie i oglądanie eksponatów. Aranżacja ośrodka zrobiła na uczniach ogromne wrażenie, rozbudzając ich wyobraźnię oraz świadomość historyczną.
W trakcie spaceru po centrum miasta uczniowie zwiedzili Bazylikę Katedralną, zobaczyli Pałac Biskupów Krakowskich oraz Park Miejski ze Źródełkiem Biruty.
Uczniowie wrócili do internatu bogatsi o nowe wiadomości z historii i kultury regionu świętokrzyskiego.
Wszyscy byli bardzo zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu.

 

wstecz