godlo

szyszka

Nasz niemiecki partner obchodził 60 lat swojego istnienia

Tradycja naszych sąsiadów z za Odry nakazuje świętować uroczystość urodzin w sposób szczególny z najbliższymi, sąsiadami, przyjaciółmi... W tym klimacie odbył się jubileusz 60-lecia szkoły leśnej Morgenröthe z udziałem delegacji Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. Przed audytorium złożonym m.in. z przedstawicieli Saksońskiego Ministerstwa Środowiska i Rolnictwa, Saksońskiego Ministerstwa Szkolnictwa, przedstawicieli Politechniki Drezdeńskiej o zabranie głosu została poproszona Dyrektor Zespołu Szkół Leśnych w Zagnańsku. Pani Dyrektor Anna Kowalska w swoim przemówieniu pogratulowała szkole w Morgenröthe historii obfitującej w sukcesy i życzyła nauczycielom i kadrze kierowniczej następnych wspaniałych dziesięcioleci.
Następnego dnia po jubileuszowych uroczystościach delegacja naszej szkoły przyglądała się zawodom w pracach leśnych. Tylko ciepła atmosfera wydarzeń była w stanie utrzymać pogodę ducha w mało przyjaznej aurze wylewającej strugi deszczu i silnie poruszającej wiatrem.

 

wstecz