godlo

szyszka

Obchody „Dnia Życzliwości”

21 listopada już po raz czwarty obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości”. Uczniowie z klas pierwszych: Klaudia, Karolina, Dawid, Kuba i Oliwia (kl. III) chętnie włączyli się do tej akcji oferując swój czas, zaangażowanie i talent ( Klaudia wykonała z papieru bardzo ładne tulipany). Już od samego rana grupa uczniów pod przewodnictwem Łukasza – przewodniczącego Samorządu Uczniowskiego rozdawała wszystkim uczniom i pracownikom szkoły słodycze i okolicznościowe znaczki, które brały udział w szkolnej loterii „Szczęśliwy los”, a pracownikom szkoły również oryginalne kartki z życzeniami. „Dzień Życzliwości” dla uczniów z Naszej szkoły stał się również okazją, aby propagować życzliwość w środowisku lokalnym. Dlatego pani Ewa Makuch ( organizator akcji) odwiedziła z uczniami różne instytucje w Zagnańsku: Urząd Gminy, Nadleśnictwo oraz Zespół Szkoły Podstawowej nr2, Przedszkole i Gimnazjum. Dla przedszkolaków i uczniów z klas 1-3 nasi uczniowie czytali wierszyki i opowiadania , które zachęcały do czynienia dobra na co dzień oraz właściwych postaw społecznych. Wójt Gminy Szczepan Skorupski przyjął serdecznie naszą grupę i wręczył uczniom z naszej szkoły odznaki z herbem Gminy Zagnańsk. Pamiętajmy, że przesłaniem akcji jest, abyśmy byli życzliwi codziennie, a nie tylko od święta.

 

wstecz