godlo

szyszka

Powiatowy Turniej Sportów Siłowych Szkół Ponadgimnazjalnych - Studio Fitness K2

W Mistrzostwach Dziewcząt i Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych w Sportach Siłowych przeprowadzonych 11 grudnia 2013 r. w Studio Fitness K-2 w Kielcach wzięło udział dwóch uczniów naszej szkoły: Łukasz Tuśnio oraz Roman Grala. Wszyscy zawodnicy musieli wykazać się w kilku konkurencjach siłowych, takich jak wyciskanie sztangi w leżeniu, skłony tułowia w przód z leżenia tyłem, wyciskanie sztangi siedząc, podciąganie na drążku z podchwytem i przysiady ze sztangą.

Niektóre konkurencje wzbudzały ogromne zainteresowanie kolegów i koleżanek. Kto silniejszy i kto bardziej wytrzymały – ten osiągał większą ilość punktów, a to z kolei przekładało się na łączny wynik.

Sportowej rywalizacji przyglądał się wicestarosta  Zenon Janus, który zwycięzcom wręczył ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach puchary i atrakcyjne nagrody.

– Dzisiaj wykazaliście, że można rywalizować i robić to w duchu fair play, a to jest najważniejsze w sporcie. Dziękuję wam za zaangażowanie i trud  – powiedział zebranej młodzieży wicestarosta. Na koniec życzył wszystkim spokojnych, rodzinnych i pięknych świąt Bożego Narodzenia.  

Uczeń naszej szkoły Roman Grala został również wyróżniony za wybitne osiągnięcia sportowe na szczeblu powiatowym.

Beata Piotrowska-Wróbel - kierownik Referatu ds. Kultury, Turystyki i Sportu Starostwa Powiatowego w Kielcach powiedziała, że tego typu zawody przyczyniają się do wzrostu zainteresowania  uprawianiem sportów i zdrowego stylu życia.

– Zależy nam, by zachęcić młodzież do udziału w zawodach i ćwiczeniach. Pokazać zalety uprawiania sportu i efekty, jakie można uzyskać wskutek wytrwałej i systematycznej pracy w klubach sportowych. Czasami zdarza się, że to właśnie szkoła jest jedynym miejscem, w którym młodzież uprawia sport.

Klasyfikacja drużynowa i indywidualna Turnieju Sportów Siłowych Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kieleckiego

Klasyfikacja drużynowa szkół:

 1. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bodzentynie
 2. Zespół Szkół nr 5 w Łopusznie
 3. Zespół Szkół nr 2 w Chęcinach
 4. Zespół Szkół nr 3 w Chmielniku
 5. Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku
 6. MOW w Podzamczu

Klasyfikacja Chłopców do 70 kg:

 • 1. Roman Grala – Zagnańsk
 • 2. Bartłomiej Hajduk – Łopuszno
 • 3. Jakub Telka – Bodzentyn
 • 4. Marcin Jabłoński – Podzamcze
 • 5. Wiktor Rogula – Chęciny
 • 6. Kamil Stachowicz – Chmielnik

Klasyfikacja chłopców powyżej 70 kg:

 • 1. Piotr Ludwik – Bodzentyn
 • 2. Michał Rogula – Łopuszno
 • 3. Łukasz Tuśnio – Zagnańsk
 • 4. Adam Mochocki - Chmielnik
 • 5. Patryk Rączka – Chęciny
 • 6. Tomasz Dębek - Podzamcze

Klasyfikacja dziewcząt:

 • 1. Izabela Kubicka – Chęciny
 • 2. Anna Pożoga – Bodzentyn
 • 3. Olga Kozieł – Łopuszno
 • 4. Izabela Szymczyk – Chmielnik

wstecz