godlo

szyszka

IX Mistrzostwa Polski Szkół Leśnych w Piłce Halowej – Milicz 2017

Ostatni weekend (tj. 10-12.03.2017 r.) przebiegał w atmosferze zaciętej sportowej rywalizacji, a to za sprawą IX Mistrzostw Polski Szkół Leśnych w Piłce Halowej, których organizatorem było Technikum Leśne w Miliczu. Warto wspomnieć, iż po raz pierwszy w historii tego turnieju do rywalizacji przystąpiły wszystkie szkoły leśne prowadzone przez Ministra Środowiska, czyli: ZSL w Zagnańsku, TL w Miliczu, TL w Brynku, TL w Białowieży, TL w Starościnie, TL w Warcinie, ZSL w Biłgoraju, ZSL w Lesku, ZSL w Tucholi, ZSL w Rogozińcu oraz ZSL w Goraju.
Naszą szkołę reprezentowali uczniowie:

 • Gołuch Patryk IV A, 
 • Mateusz Mazur IV B, 
 • Jabłoński Damian III B,
 • Królikowski Jan III B,
 • Żelazny Konrad III B,
 • Zawisza Karol III B,
 • Kaczor Cezary II A,
 • Chruściel Mateusz II A,
 • Kosmal Adam II A 
 • Kręcisz Stanisław I A .

Trenerzy: Łukasz Ubożak, Bogusław Grabka.

Początek rywalizacji nie był wymarzony dla naszej drużyny, ponieważ zaczęliśmy od dwóch porażek..…!!! Na szczęście później było już tylko lepiej, a dzięki wygranym w kolejnych meczach dotarliśmy do finałów, w których rywalizowały cztery najlepsze zespoły turnieju. W gronie tym znalazły się następujące szkoły: ZSL w Zagnańsku, TL w Miliczu, ZSL w Lesku oraz ZSL w Goraju. Rywalizacja o najwyższe miejsca była niesamowita, każda drużyna wspinała się na najwyższy poziom sportowy, aby pokonać rywala. Piękno sportu ma to do siebie, że wynik jest nieprzewidywalny, a zwycięzca może być tylko jeden. Ostatecznie turniej wygrali gospodarze, czyli TL w Miliczu – Gratulacje. Wszystkie cztery drużyny poza pamiątkowym pucharem otrzymały również nagrody rzeczowe.
Końcowa klasyfikacja finałowa:

 • I miejsce TL w Miliczu
 • II miejsce ZSL w Lesku
 • III miejsce ZSL w Goraju
 • IV miejsce ZSL w Zagnańsku

 

wstecz