godlo

szyszka

Kolejne sukcesy na Olimpiadzie

Bardzo udany występ odnotowali nasi uczniowie startujący w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych [OWiUR] w bloku – leśnictwo:

  • Piotr Bożek zajął 2 miejsce
  • Michał Gawin zajął 4 miejsce
  • Michał Mirgos zajął 6 miejsce

Eliminacje okręgowe OWiUR odbyły się 21 kwietnia 2017 roku w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. W eliminacjach brali udział uczniowie ze szkół leśnych z województw: lubelskiego, łódzkiego, mazowieckiego, podlaskiego, pomorskiego, warmińsko-mazurskiego i świętokrzyskiego.
Eliminacje składały się z dwóch części - pisemnej i praktycznej.
W części pisemnej uczestnicy eliminacji rozwiązywali test wiedzy leśnej, w którym musieli wykazać się wszechstronną znajomością przyrodniczych, prawnych, technologicznych, statystycznych i ekonomicznych zagadnień z zakresu leśnictwa.
W części praktycznej nasi uczniowie doskonale poradzili sobie z rozpoznawaniem roślin runa leśnego, owadów i próbek drewna.
Piotr Bożek i Michał Gawin będą reprezentowali naszą szkołę w Finale XLI Olimpiady [OWiUR], który odbędzie się w dniach 2 - 3 czerwca 2017 r. na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Naszym olimpijczykom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

 

wstecz