godlo

szyszka

Wizyta w Rogowie

W dniu 5 czerwca 2017 roku uczniowie klasy II a w ramach praktycznej nauki zawodu klasyfikacji R.13 uczestniczyli w wycieczce do Leśnego Zakładu Doświadczalnego w Rogowie. Podczas wyjazdu uczniowie zwiedzili rogowskie arboretum oraz alpinarium, gdzie słuchając pani przewodnik, zapoznali się z naturalnymi okazami egzotycznych drzew i krzewów, a także roślin zielnych. Szczególną uwagę zwróciła bogata kolekcja klonów oraz gatunków występujących w Ameryce Północnej. Zwiedzanie ogrodu poprzedził wykład na temat historii placówki oraz jej wkładu w dorobek naukowy polskich badań botanicznych. Dzięki odpowiednio dobranemu terminowi wycieczki wiele z zebranych roślin udało się zobaczyć w okresie kwitnienia, co stanowiło dodatkową atrakcję zajęć. Na zakończenie uczniowie zwiedzili Muzeum Lasu i Drewna, w którym zapoznali się z licznymi okazami naturalnymi oraz narzędziami związanymi z dawną gospodarką leśną.

wstecz