godlo

szyszka

VIII Forum Humanistów oraz Konkursy Języków Angielskiego i Niemieckiego w Zagnańsku

W dniach 31 maja – 2 czerwca 2017 r. w Technikum Leśnym w Zagnańsku odbyły się trzy wydarzenia:

 • VIII Forum Humanistów Szkół Leśnych
 • Konkurs Języka Angielskiego Szkół Leśnych
 • Konkurs Języka Niemieckiego Szkół Leśnych

W Zagnańsku spotkały się drużyny z dziewięciu szkół leśnych: Warcina, Leska, Milicza, Goraju, Białowieży, Starościna, Biłgoraja, Brynka i oczywiście z Zagnańska.
1 czerwca 2017 r. uczniowie uczestniczyli w konkursach językowych z języka angielskiego i niemieckiego oraz polskiego, a także w Konkursie wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego. Konkursy z języków obcych zostały przygotowane i przeprowadzone przez pracowników naukowych Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, natomiast konkursy w ramach Forum przygotowane zostały przez polonistki z Technikum Leśnego. Po zmaganiach konkursowych uczestnicy Forum udali się na wycieczkę do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie i Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku.
Na zakończenie dnia z okazji Dnia Dziecka dla wszystkich już trochę starszych dzieci została zorganizowana dyskoteka. Nauczyciele w tym czasie mieli możliwość wysłuchania wykładu pt: „Plakat jako interpretacja tekstu kultury” pana prof. Janusza Detki – dziekana Wydziału Humanistycznego UJK.
2 czerwca uczniowie wykazali się swoim talentem aktorskim, wśród publiczności oraz pod czujnym okiem jury pod przewodnictwem znanego aktora - p. Lecha Sulimierskiego – zaprezentowali scenki z klasyki dramatu. Nad całością czuwała p. Ewa Makuch, która organizowała konkurs „Bawimy się w teatr”.
Zakończenie i podsumowanie wszystkich konkursów odbyło się podczas uroczystej gali wręczenia nagród. Na gali obecni byli wszyscy uczestnicy konkursów z opiekunami oraz goście: p. Barbara Jaśkiewicz – główny wizytator Wydziału Nieruchomości i Szkolnictwa Leśnego Ministerstwa Środowiska, p. Anna Gromska - dyrektor Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego, p. Renata Jędrzejewska - wizytator Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, p. Iwona Szostek – przedstawiciel Nadleśnictwa Zagnańsk oraz p. Maria Zawadzka reprezentująca Wodociągi Kieleckie.
Uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku zaprezentowali gościom występ artystyczny na temat twórczości Jana Kochanowskiego przygotowany pod kierunkiem p. Izabeli Cholewińskiej.
Laureaci konkursów zostali obdarowani licznymi atrakcyjnymi nagrodami dzięki wsparciu sponsorów i przyjaciół szkoły: Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty, Nadleśnictwa Zagnańsk, Wodociągów Kieleckich oraz Gminie Zagnańsk.
.Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:
Multimedialny Konkurs Językowy

 • 1 miejsce – Jakub Grudziński - TL Goraj
 • 2 miejsce – Dajana Pluskota - TL Brynek
 • 3 miejsce – Zuzanna Stasierowska - TL Goraj

Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego

 • 1 miejsce – Weronika Kowalczyk - TL Białowieża
 • 2 miejsce – Patrycja Gęborys – TL Biłgoraj
 • 3 miejsce – Katarzyna Matyszek - TL Biłgoraj

Konkurs „Bawimy się w teatr”

 • 1 miejsce: Patrycja Gęborys, Hubert Kusiowski - TL Biłgoraj
 • 2 miejsce: Marta Wieteska, Marek Stępień - TL Zagnańsk
 • 3 miejsce: Alicja Łukasiewicz, Julia Dyląg - TL Lesko

Wyróżnienie:

 • Dajana Pluskota - TL Brynek
 • Antoni Kosobucki - TL Brynek

Konkurs Języka Angielskiego:

 • 1 miejsce – Adrian Kaczmarek - TL Milicz
 • 2 miejsce – Piotr Pawlik - TL Warcino
 • 3 miejsce – Hubert Hegger - TL Goraj, Antoni Kosobucki - TL Brynek

Wyróżnienia:

 • Michał Makuch - TL Zagnańsku
 • Sławomir Tatol - TL Starościn

Konkurs Języka Niemieckiego

 • 1 miejsce – Oliwia Salwińska – TL Milicz
 • 2 miejsce – Jan Kotlarz - TL Goraj
 • 3 miejsce – Marcin Piechowiak -TL Starościn

Wyróżnienia:

 • Dominika Kluba - TL Brynek

GALERIA ZDJĘĆ

Konkurs języka angielskiego oraz niemieckiego. 

Multimedialny Konkurs Językowy - Konkurs wiedzy o życiu i twórczości Jana Kochanowskiego

Wycieczka do Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Konkurs "Bawimy się w teatr"

Gala rozdania nagród i wyróżnień

wstecz