godlo

szyszka

Ekologiczne Forum Młodzieży

W dniach od 9 do 11 czerwca 2017 r. młodzież z naszej szkoły miała okazję zobaczyć, jak wygląda sytuacja w Puszczy Białowieskiej dotkniętej gradacją kornika drukarza. Odbyło się to w ramach Ekologicznego Forum Młodzieży zorganizowanego pod patronatem prof. Jana Szyszko - Ministra Środowiska. Forum umożliwiło wysłuchanie prelekcji dotyczących ochrony przyrody w Puszczy Białowieskiej, zasobów naturalnych i archeologicznych Puszczy oraz dalszych działań umożliwiających zatrzymanie gradacji kornika.
Uczniowie odwiedzili także pograniczników pracujących na granicy polsko-białoruskiej w celu poznania specyfiki ich pracy. Oprócz części naukowej Forum młodzież mogła spotkać się z uczniami z innych techników leśnych z całej Polski. Śpiewom i rozmowom przy ognisku nie było końca.

wstecz