godlo

szyszka

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

W dniu 4 września 2017 roku w auli ZSL w Zagnańsku p. Dyrektor Anna Kowalska uroczyście otworzyła nowy rok szkolny. Inauguracja zgromadziła nauczycieli, uczniów i liczną grupę rodziców. W wydarzeniu wzięli również udział zaproszeni goście: p. Andrzej Sosnowski – zastępca dyrektora Świętokrzyskiego Parku Narodowego, p. Paweł Kowalczyk – zastępca nadleśniczego Nadleśnictwa Zagnańsk i ksiądz Ryszard Niemiec - proboszcz parafii pw. Św. Józefa Oblubieńca NMP w Zagnańsku. Prezentacja „Wspomnienia minionego roku szkolnego” odświeżyła w pamięci uczniów klas II – IV przedsięwzięcia cyklicznie lub ad hoc realizowane przez szkołę, a uczniom klas pierwszych przybliżyła życie naszej społeczności.
Naukę w Technikum Leśnym rozpoczyna po wakacjach ponad 200 uczniów, w tym 66 pierwszaków. W najbliższych 10 miesiącach czeka naszą szkołę m.in. organizacja Jubileuszu 50-lecia ZSL w Zagnańsku. W ciągu półwiecza „Leśnika” ukończyło blisko 4 tysiące absolwentów. Drugim ważnym zadaniem jest realizacja kolejnego projektu w ramach programu Erasmus +. By uczniowie, rodzice i nauczyciele sprostali wielu wyzwaniom nowego roku szkolnego, ksiądz proboszcz udzielił wszystkim błogosławieństwa.

wstecz