godlo

szyszka

Serce świętego Franciszka dla Janusza Wróblewskiego

Po raz pierwszy marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas przyznał statuetkę „Serce Świętego Franciszka”. Trafiła ona do doktora Janusza Wróblewskiego, filologa oraz pasjonata przyrody, twórcy i opiekuna Ośrodka Pomocy Dzikim Zwierzętom „Ptasi Azyl” w Ostrowie. Statuetkę marszałek wręczył w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku w obecności m.in. dyrektor Anny Kowalskiej, nauczycieli oraz uczniów, którzy opiekują się dzikimi ptakami w Ośrodku Rehabilitacji Ptaków Drapeżnych znajdującym się przy szkole.

- Pan Janusz to taki nasz świętokrzyski Franciszek. Bezinteresownie kocha przyrodę. Od 17 lat sam prowadzi ośrodek dla ptaków i dzikich zwierząt, ratując im życie. Takie osoby chcemy doceniać, wspierać i zauważać. Pierwsza statuetka trafiła w bardzo dobre ręce – mówił marszałek Adam Jarubas w Zespole Szkół Leśnych w Zagnańsku, która w 2018 roku będzie obchodziła 50-lecie istnienia. W szkole zwiedzano Ośrodek Rehabilitacji Ptaków Drapieżnych prowadzony przez uczniów szkoły z Sekcji Sokolniczej. Do stycznia 2012 roku przez Ośrodek przewinęło się 413 ptaków. Uczniowie opowiadali o tym jak opiekują się dzikimi ptakami, a z doktorem Januszem Wróblewskim wymieniali poglądy na temat ratowania ptaków oraz ich pielęgnowania.
Podczas wręczenia statuetki na sygnałówkach zagrali uczniowie z Sekcji Sygnalistów Myśliwskich przy ZSL.

 

wstecz