godlo

szyszka

Wycieczka edukacyjna do Muzeum Auschwitz-Birkenau

26 września 2017 roku uczniowie klas III a i III b wraz z opiekunami p. M. Błaut, p. A. Lisowską oraz p. I. Cholewińską zwiedzali Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Pani przewodniczka  przybliżyła uczniom zasady funkcjonowania obozu koncentracyjnego i zagłady, opowiadała  również niezwykłe ludzkie historie znane z relacji opisywanych już po wojnie. Zwiedzanie rozpoczęła od przywołania cytatu George’a Santayana: „Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie." Ta myśl towarzyszyła uczniom podczas poznawania realiów obozu.
Wyjazd do Muzeum w Oświęcimiu zrobił na uczniach duże wrażenie, wstrząsające widoki, które zobaczyli, oraz historie więźniów, o których usłyszeli, na długo pozostaną w ich pamięci jako prawdziwa lekcja historii.

wstecz