godlo

szyszka

Którzy uczniowie klasy pierwszej pięknie czytają?

25 października 2017 roku uczniowie klas pierwszych wzięli udział w Konkursie Pięknego Czytania.

Konkurs ten jest od kilku lat organizowany przez p. Ewę Makuch i p. Marzenę Błaut.
W tym roku spotkanie literackie rozpoczęło się od przypomnienia, że 16 października obchodzony jest Dzień Papieża Jana Pawła II – młodzież z klasy II b zaprezentowała przygotowaną pod kierunkiem p. Bożeny Musiał prezentację multimedialną o życiu Jana Pawła II. Uczniowie przeczytali również wzruszające wiersze papieża Polaka. Po nastrojowej chwili skupienia rozpoczęły się zmagania konkursowe.
Mogłoby się wydawać, co to za sztuka - czytanie?! Nic bardziej mylnego, ponieważ - żeby zwyciężyć w Konkursie Pięknego Czytania - trzeba zainteresować publiczność, skupić uwagę na słowie, wzruszyć lub rozbawić. To naprawdę nie jest proste zadanie.
W tej edycji wielu uczestników konkursu z piękną dykcją i intonacją przedstawiło wybrane przez siebie fragmenty utworów, więc jury nie miało łatwego zadania.
Wyniki Konkursu Pięknego Czytania w 2017 roku przedstawiają się następująco:

  • I miejsce – Przemysław Pluta (I a)
  • II miejsce – Aleksandra Kordaszewska (I b)
  • III miejsce – Anna Majewska (I a)

Wyróżnienie 

  • Klaudia Miernik (I b)
  • Hubert Jagiełka (I a)

Nagrody, upominki i słodki poczęstunek sprawiają bardzo sympatyczną atmosferę do pięknego czytania.

wstecz