godlo

szyszka

„Bezpieczny przejazd”

W dniu 20.10.2017 r. w naszej szkole przeprowadzone zostały zajęcia profilaktyczne „Bezpieczny przejazd”.

Prelegentami byli przedstawiciele PKP Polskich Linii Kolejowych S.A.
Kampania „Bezpieczny przejazd” ma bardzo ważny cel, mianowicie podniesienie świadomości o zagrożeniach wynikających z niezachowania szczególnej ostrożności na przejazdach i terenach kolejowych oraz kształtowanie zachowań i utrwalanie postaw społecznie pożądanych. Tę kampanię w naszej szkole wsparła również Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach.
Funkcjonariusze Policji z Wydziału Ruchu Drogowego poinformowali licznie zgromadzoną młodzież o odpowiedzialności, jaką każdy kierowca ponosi, wsiadając do samochodu i zabierając pasażerów. Na autentycznych przykładach pokazali również, jak ważne jest zachowanie ostrożności w codzinnych sytuacjach na drodze. Dotyczy to zarówno kierowców, jak i pieszych.
Wszystkie pokazane historie zrobiły na uczniach duże wrażenie, uczestniczyli w zajęciach w dużym skupieniu. Dlatego wierzę, że takie spotkania pozwolą młodzieży uniknąć ryzykownych zachowań.

wstecz