godlo

szyszka

Humanistki z Zagnańska – niepokonane w finale konkursu „Zakochani w lesie”

Ogólnopolski konkurs literacki „Zakochani w lesie” organizowany przez czasopismo „Brać Łowiecka” wspólnie z ZSL im. Unii Europejskiej w Rucianem-Nidzie przebiega w dwóch etapach.

Pierwszy etap to kwalifikacja prac konkursowych do rundy finałowej, drugi etap polega na prezentowaniu swojej twórczości oraz na rozmowie z komisją na tematy dotyczące pracy lub ogólnej wiedzy leśno-łowiecko-przyrodniczej.

W czwartej edycji konkursu do finału, który odbył się 8 listopada 2017 roku, zostały zaproszone trzy uczennice z naszej szkoły: Anna Majewska kl. I a, Klaudia Basiak II a oraz Estera Dobrzańska IV a.
Uczennice z Technikum Leśnego w Zagnańsku przepięknie odczytały swoje wiersze i opowiadania. Zrobiły duże wrażenie na jury oraz na publiczności. W swojej twórczości pokazały prawdziwe emocje i wrażliwość na piękno przyrody.
Komisja pod przewodnictwem pana Wojciecha Kassa - polskiego poety, eseisty, kierownika Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu - po długich obradach przyznała nagrody.
Humanistki z Zagnańska były niepokonane w finale:
Anna Majewska otrzymała II miejsce w kategorii wiersz oraz I miejsce za opowiadanie,
Klaudia Basiak zajęła III miejsce za wiersz, a Estera Dobrzańska otrzymała III miejsce w kategorii opowiadanie.
Dziewczyny po zmaganiach konkursowych wypoczywały, zwiedzając Muzeum Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Praniu.

wstecz