godlo

szyszka

Widzisz kogoś smutnego, podziel się uśmiechem! - Dzień Życzliwości w TL

21 listopada 2017 r. po raz piąty obchodziliśmy w naszej szkole „Dzień Życzliwości”.

Od samego rana panował radosny nastrój. Na początku dnia nauczycieli i uczniów zaciekawiały sentencje o życzliwości na drzwiach sal lekcyjnych. Bardzo miłą niespodzianką przygotowaną dla nauczycieli i pracowników szkoły były popisy kulinarne Julii i Kingi z klasy I. Następnie delegacja uczniów z klasy III i II w składzie: Weronika i dwóch Kacprów odwiedzała kolejne klasy i wręczała nauczycielom i uczniom „uśmiechniętą buźkę”, która brała udział w loterii „Szczęśliwy los” oraz słodkości. Nowością w tym roku był „Order życzliwości” przyznawany dla najbardziej życzliwego ucznia w klasie.
Pracownicy szkoły otrzymali bardzo ładne serduszka wykonane przez uczennice na kółku plastycznym pod artystycznym okiem Izabeli Cholewińskiej oraz okolicznościowe kartki z życzeniami. Zgodnie z sentencją, że „Życzliwość jest pragnieniem szczęścia drugich” delegacja uczniów z klas pierwszych w składzie: Aleksandra, Alicja, Hubert, Przemek i Jakub razem z organizatorką akcji panią Ewą Makuch odwiedziła tego dnia również Urząd Gminy i Szkołę Podstawową nr 2 i Przedszkole.
Uczniowie Technikum Leśnego przeczytali przedszkolakom i uczniom z klasy I i III wierszyki o życzliwości, a następnie prowadzili rozmowę na temat, jak można okazywać życzliwość innym. Podczas spotkania nie zabrakło też słodkich upominków. Miłym zaskoczeniem dla uczniów naszej szkoły były laurki, które otrzymali od przedszkolaków.
Bardzo sympatyczne było spotkanie z Wójtem Gminy Zagnańsk Szczepanem Skorupskim, który przyjął nas w swoim gabinecie.
21 listopada pomimo brzydkiej aury na dworze było wesoło i radośnie. Pamiętajmy o idei tego święta, czyli o życzliwości okazywanej na co dzień.

wstecz