godlo

szyszka

Drużynowe Mistrzostwa Dziewcząt i Chłopców w Sportach Siłowych 2017

W dniu 08.12.2017 roku odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Dziewcząt i Chłopców w Sportach Siłowych w Klubie FitnessFittMania w Kielcach.

 

Głównym założeniem imprezy była popularyzacja sportów siłowych wśród młodzieży szkolnej i zdrowa rywalizacja fair play. W rywalizacji uczestniczyło sześć szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kieleckiego. Naszą szkołę reprezentowali Kinga Menducka, klasa III b, w kategorii powyżej 70 kg - Igor Szymański, klasa III b oraz w kategorii poniżej 70 kg - Piotr Małek, klasa III b. Wszyscy uczestnicy musieli wykazać się w kilku konkurencjach siłowych, takich jak: wyciskanie sztangi w leżeniu, skłony tułowia w przód z leżenia tyłem, wyciskanie sztangi siedząc, podciąganie na drążku z podchwytem i przysiady ze sztangą.
Walka między zawodnikami była bardzo wyrównana, a dziewczęta pokazały niesamowitego ducha sportowej rywalizacji. Na zakończenie turnieju wręczono ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kielcach puchary i nagrody. Mistrzostwa okazały się dla nas bardzo udane, zwieńczone sukcesami.
Uczniowie naszej szkoły zdobyli miejsca medalowe:

  • Kinga Menducka - IV miejsce
  • Piotr Małek - II miejsce w kategorii do 70 kg
  • Igor Szymański - II miejsce w kategorii powyżej 70 kg

Zespół Szkół Leśnych w Zagnańsku w klasyfikacji drużynowej - III miejsce w powiecie
Dziękuję Wam za zaangażowanie i trud!
Nauczyciel Jacek Wolski

 

wstecz