godlo

szyszka

X Szachowe Mistrzostwa Leśników im. Jana Przygodzkiego o P

Plakat 2018 Szachowe Mistrzostwa Lesnikow im Przygodzkiego W dniach 25-26 stycznia odbędą się X Szachowe Mistrzostwa Leśników im. Jana Przygodzkiego o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu.

Mistrzostwa organizuje RDLP w Radomiu we współpracy z Zespołem Szkół Leśnych im. Romana Gesinga w Zagnańsku, Związkiem Leśników Polskich w Rzeczypospolitej Polskiej Regionu Radomskiego, Międzyregionalną Sekcją Pracowników Leśnictwa NSZZ „SOLIDARNOŚĆ” Regionu Świętokrzyskiego i Ziemi Radomskiej, Polskim Towarzystwem Leśnym Świętokrzysko-Radomskim Oddziałem w Radomiu oraz Stowarzyszeniem Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa, Oddział w Radomiu.
W rozgrywkach tych będzie można wypełnić normę na II kategorię szachową.
Po raz kolejny w zawodach udział wezmą przyszli leśnicy – uczniowie Technikum Leśnego w Zagnańsku, a także nauczyciele. Ta dyscyplina sportu to okazja do rozruszania mózgu, ponieważ szachy kształtują umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia oraz rozwijają wyobraźnię przestrzenną. Dlatego też wpływają na rozwój intelektu, zwiększają aktywność umysłową, a także rozbudzają twórcze zdolności.
Radomscy i kieleccy leśnicy po raz kolejny udowodnią, że swoim potencjałem mogą rywalizować w mistrzowskich turniejach międzynarodowych. Spośród laureatów zostanie wyłoniona drużyna (4 osoby), która będzie reprezentowała RDLP w Radomiu na XXVI Międzynarodowych Mistrzostwach Szachowych Polski Leśników w Orzechowie (RDLP w Szczecinku) w 2018 r., a turniej o Puchar Dyrektora RDLP w Radomiu jest tylko rozgrzewką przed tymi mistrzostwami.

wstecz